تبلیغات
sport_game_cinema - همه رکوردهای جام ملتها برای ایران


sport_game_cinema

وبلاگ گلسفید جقلان وبلاگی برای تمام فصول

image

مرور تاریخ جام ملتهای آسیا نشان می دهد ایران به لطف درخشش در سه دوره پیاپی این رقابت ها در سالهای 1968، 1972 و 1976 ،همه رکوردهای اصلی این بازیها را در اختیار دارد.

 

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال ، ركوردهای ایران شامل بیشترین تعداد حضور در این جام  با 11 دوره مساوی با ركورد کره جنوبی، بیشترین تعداد بازی در این رقابت ها با 54 بازی که تیم دوم کره جنوبی است با 50 بازی، بیشترین تعداد پیروزی در این رقابت ها با 31 برد که تیم دوم کره جنوبی است با تنها 23 پیروزی، بیشترین گل زده با 106 گل که تنها تیم قاره آسیا است که بیش از 100 گل به ثمر رسانده و تعداد گلهای زده اش سه رقمی است و فاصله ای بسیار زیاد با تیم دوم یعنی کره جنوبی دارد که فقط 79 گل زده است.

 بهترین تفاضل گل با عدد 66 که نسبت به تیم دوم یعنی ژاپن با فقط تفاضل گل 23 فاصله ای زیاد و تقریبا جبران ناپذیر است. بیشترین تعداد قهرمانی با سه بار بالای سر بردن جام برابر با عربستان و ژاپن و در نهایت هشت بار حضور در نیمه نهایی که البته در این رکورد ژاپن هم شریک ایران است.

تیم ملی ایران امیدوار است با درخششی كه تا كنون از خود نشان داده در این دوره جام ملتها نیز بتواند عنوان قهرمانی را كسب كند و بیش از پیش بر افتخاراتش بیافزاید.


نوشته شده در یکشنبه 26 دی 1389 ساعت 10:13 ب.ظ توسط سروش جهان سیر گلسفیدی نظرات | |
طراح قالب پیچك دات نت